ZhytomyrП’ять демонстраційних проектів фінансованих у рамках програми DemoUkrainaDH були завершені у 2015 році. Зараз переваги від виконаних проектів використовують окрім Вінниці (де проект був завершений навесні) у Житомирі, Кам’янець-Подільському та Полтаві. Економія енергії у всіх проектах становить принаймні 30 % порівняно із ситуацією до впровадження проекту. Проект у Івано-Франківську буде завершений на початку весни 2016р. Ще три проекти готові до впровадження – завершена підготовка бізнес-планів і проекти схвалені Комітетом з оцінки та моніторингу програми DemoUkrainaDH та Інвестиційним комітетом НЕФКО. Це проекти в містах Чернівці, Тернопіль та Конотоп. Впровадження усіх трьох проектів планується завершити до початку опалювального сезону 2016-2017рр.

Чернівці
Проект запропонований “Чернівцітеплокомуненерго” включає виведення з експлуатації котельні розташованої в підвальному приміщенні житлового будинку та підключення її навантаження (10 багатоповерхових будинків) до іншої котельні, яка обслуговує 17 багатоповерхових будинків. В цій котельні буде встановлений біокотел (щепа) потужністю 2,5 МВт. До проекту входить також встановлення індивідуальних теплових пунктів в одному з підключених мікрорайонів для перетворення його системи опалення на двотрубну та керовану попитом. Щоб уникнути зайвих компенсаторів при прокладці нових попередньо-ізольованих трубопроводів буде використаний метод попереднього нагріву.

За оцінкою проект призведе до скорочення загального споживання теплової енергії приблизно на 10% та зменшення споживання газу більш ніж на 80 %. Впровадження проекту планується завершити до початку опалювального сезону 2016-2017рр.

Тернопіль
Проект запропонований "Тернопільміськтеплокомуненерго" включає впровадження індивідуальних теплових пунктів у всіх будинках проектної території де ІТП ще не встановлені (всього 25 ІТП), що дозволить регулювати постачання тепла відповідно до температури зовнішнього повітря та виставляти рахунки на основі виміряного тепла. Проектна територія опалюється від котельні в якій встановлені газові котли. В результаті запропонованих заходів будуть закриті два центральні теплові пункти та впроваджена двотрубна система з підготовкою гарячої води в кожному будинку.

В котельні планується оснастити один газовий котел (потужністю 4,5 МВт) пальниками для спалювання пелет. Це новий підхід для України і очікується, що він матиме значну демонстраційну цінність.

За попередньою оцінкою проект призведе до скорочення споживання газу більше ніж на 90% та загального зменшення споживання теплової енергії більше ніж на 5%.

Очікується, що проект буде впроваджений до початку опалювального сезону 2016-2017рр.

Конотоп
Проект запропонований комунальним теплопостачальним підприємством "Теплогарант" включає модернізацію котельні із заміною існуючих неефективних газових котлів новим біокотлом (щепа) потужністю 3МВт, а також закриття двох котелень з низько-ефективними газовими котлами. Разом із біокотлом планується встановити новий газовий котел для пікових навантажень. Теплове навантаження всіх трьох котелень буде підключене до модернізованої котельні. При прокладці нових попередньо-ізольованих трубопроводів буде використаний метод попереднього нагріву. При наявності коштів буде розглянуто встановлення індивідуальних теплових пунктів у підключених до котельні будинках.

Очікується, що запропонований проект призведе до скорочення споживання газу приблизно на 85 %.

Проект буде впроваджений до початку опалювального сезону 2016-2017рр.

Читайте більше: Міста реалізації демо-проектів