DemoUkrainaDH це фінансова програма створена НЕФКО та урядом Швеції спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки фонду E5P.

Мета програми - продемонструвати українським містам нові рішення та технології централізованого опалення разом з міжнародною практикою підготовки проектів, проектування, проведення закупівель, виконання робіт та контролю результатів для досягнення більш енергоефективних та сталих послуг теплопостачання.

Програма підтримує розробку сталих та енергоефективних демонстраційних проектів, які призводять до, принаймні, 30% економії енергії та значного зменшення викидів CO2.

Програма спрямована на те, щоб через виконання конкретних проектів продемонструвати як можна модернізувати системи централізованого опалення, зробити їх більш енергоефективними та орієнтованими на споживача.

Загалом до кінця 2019 року буде виконано близько 20 демонстраційних проектів в різних містах України. Станом на кінець 2017р., закупівлі завершені для восьми демонстраційних проектів. Дванадцять демонстраційних проектів знаходяться на різних етапах підготовки або впровадження.

Спеціальне повідомлення про закупівлі для кожного демонстраційного проекту буде, серед іншого, публікуватися на веб-сторінці DemoUkrainaDH http://www.demo-dh.org.ua/zakupivli. Будь ласка, відвідуйте веб-сайт регулярно, щоб дізнаватися про останні повідомлення про закупівлі та інші новини щодо закупівель в рамках програми DemoUkrainaDH.

Інформація про закупівлі
Закупівлі товарів, робіт та послуг за кожним проектом включатимуть різні тендерні пакети для:

  • Трубопроводів
  • Індивідуальних теплових пунктів (ІТП)
  • Котлів та обладнання для котелень. 

Інші компоненти та супутнє обладнання, такі, як конденсатори димових газів, теплообмінники, насоси з частотним регулюванням, системи хімводопідготовки, лічильники, системи SCADA, тощо, будуть включені та інтегровані в один з основних пакетів закупівель або закупатимуться окремо. Проекти, які мають демонстраційний характер, вимагають застосування в українських умовах технологій та принципів проектування відповідно до найкращої доступної технології та найкращої практики централізованого опалення. Наслідком цього може стати невідповідність застосованих технологій та принципів проектування чинним нормам, стандартам та практиці, які зараз використовуються в Україні.

Всі теплопостачальні підприємства зобов'язані створити Групи впровадження проекту (ГВП), які відповідають за проведення закупівель для кожного демонстраційного проекту. ГВП працює за підтримки консультантів компанії ÅF-Industry AB (Швеція) та НТЦ «Біомаса» (Україна).

Контракти регулюватимуться Керівництвом із закупівель НЕФКО, яке відповідає всесвітньо визнаній практиці, що застосовується Міжнародними фінансовими організаціями (МФО). Дивись також Інструкції учасникам тендеру. Тендери будуть відкриті для участі компаній з будь-якої країни, за умови, що компанія не є неприйнятною, їй не заборонено брати участь в торгах національним або міжнародним законодавством чи санкціями накладеними Європейським Союзом або Радою Безпеки ООН.

Обсяг закупівель
Загальна сума закупівель програми DemoUkrainaDH становить близько 16 млн. євро. До кінця 2017 року проведені закупівлі на суму приблизно 4,5 млн. євро. Закупівельна діяльність продовжуватиметься до кінця 2019 року. Подальшу інформацію можна отримати на веб-сайті DemoUkrainaDH (http://demo-dh.org.ua).

Інформація для учасників тендеру
Для підтримки процедур закупівель на цьому веб-сайті знаходяться деякі корисні для учасників тендеру документи та зразки. Спеціальні зразки та документи знаходяться у закритому розділі Для учасників тендеру. Ім'я користувача та пароль для входу у цій розділ надаються учасникам тендеру нашими проектними партнерами, які проводять тендер.

* Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) це багатосторонній донорський фонд із бюджетом 180 млн. євро, який керується ЄБРР та призначений для сприяння інвестиціям у енергоефективність в Україні та інших східноєвропейських країнах. Фонд був створений за ініціативою Шведського уряду під час головування Швеції в Європейському Союзі (ЄС) в 2009 році. Фонд E5P доповнює кредити на проекти з енергоефективності, які надають міжнародні фінансові організації, в тому числі Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, KfW, НЕФКО та група Всесвітнього банку. Вкладники фонду  E5P це ЄС та США, а також Данія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Ісландія, Ірландія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Словацька Республіка, Швеція, Швейцарія та Україна.