Myrgorod ukrМиргород – адміністративний центр Миргородського району Полтавської області. Для України це маленьке місто, його населення складає близько 40 000 мешканців. Проект комунального підприємства «Миргородтеплоенерго» спрямований на модернізацію окремо розташованого опалювального мікрорайону, який знаходиться на окраїні міста. Старе енергогенеруюче обладнання буде замінено сучасними конденсаційними газовими котлами з високим ККД. Крім цього, буде проведена реконструкція розподільчої мережі, трубопроводи прокладуть меншого діаметру і частково новим маршрутом, що дозволить більш ніж на 10% зменшити інвестиційні витрати та втрати тепла в системі. 17 підключених до котельні будинків будуть оснащені індивідуальними тепловими пунктами. В котельні будуть встановлені нові насоси та система автоматичного управління адаптовані до нового гідравлічного режиму.

Проект дуже цікавий з демонстраційної точки зору, оскільки впроваджується на ізольованій території і інвестиційні заходи охоплюють модернізацію всієї системи опалення - котельні, теплової мережі, споживачів (ІТП). Скорочення втрат тепла та підвищення ККД призведе до зменшення споживання викопного палива (природного газу). Зменшити споживання природного газу дозволить, зокрема, використання конденсаційних котлів з високим ККД та зменшення втрат тепла в новій мережі з попередньо-ізольованими трубопроводами. UkrTwinpipesMyrgorod webЗавдяки впровадженню ІТП система опалення стане керуватися попитом, що стимулюватиме подальші енергоефективні заходи на рівні споживачів. ІТП дозволять постачати теплову енергію до підключених будинків відповідно до фактичної потреби і це підвищить якість послуг на опалювальній території . На додаток, стане можливим виставляти рахунки на основі показників лічильників тепла, що в свою чергу стимулюватиме власників будинків знаходити шляхи для зменшення споживання теплової енергії.

Всі заходи, а також перехід з чотирьох-трубної до двотрубної системи опалення, мають потенціал підвищити енергоефективність на 30 %. Планується завершити проект до початку опалювального сезону 2018-2019рр.

Дивитися відео

Грудень 2018р.