Демонстраційний проект в Івано-Франківську був завершений у 2016 році. Проект охопив наступні заходи:

Кращий мікроклімат у лікарні завдяки новому ІТП

  1. Виведення з експлуатації одної котельні та підключення її споживачів до іншої котельні.
  2. Впровадження системи керованої попитом завдяки встановленню індивідуальних теплових пунктів (ІТП) з регулюванням температури теплоносія відповідно до температури зовнішнього повітря у 38 будинках на опалювальній території.
  3. Встановлення мережевих насосів з частотним регулюванням.
  4. Перехід від чотирьох-трубної до двотрубної системи із значним зменшенням втрат тепла.
  5. Впровадження системи SCADA для реєстрації та збирання експлуатаційних даних та інформації про споживання в кожному ІТП.

Успішне проведення закупівель, набагато дешевше ніж наявний бюджет, дозволило розширити проект та закупити додаткові 21ІТП, які були встановлені у будинках іншого мікрорайону. Це доповнить заплановану модернізацію території, яка проводитиметься за кошти ЄБРР.

Результати та досягнення проекту
Проект в Івано-Франківську демонструє найкращу практику технічного проектування, проведення закупівель та виконання робіт у малому масштабі. Завдяки встановленню ІТП у всіх будинках мікрорайону система опалення була перетворена на систему повністю керовану попитом і рівень надання послуг значно підвищився. Оновлена система дозволяє контролювати постачання тепла споживачам, що веде до кращого мікроклімату у приміщеннях, вищої якості послуг з гарячого водопостачання круглий рік та більшого ступеню задоволення споживачів.

Після завершення проекту фінансованого ЄБРР нова система SCADA дозволить об’єднати експлуатацію двох котелень у одній системі, що матиме значний демонстраційний ефект в рамках програми DemoUkrainaDH.

В результаті зменшення втрат тепла та підвищення ефективності виробництва, економія газу становитиме близько 30%, а економія електроенергії 50%. Проект також рентабельний для підприємства, очікуваний період окупності три з половиною роки.

Деталі проекту

  • Загальні інвестиції: 832 000 євро
  • Період окупності: 3.4 роки
  • Економія газу: 30% або 7,000 МВт-год/рік
  • Економія електроенергії: 50 % або 220 МВт-год/рік
  • Скорочення викидів CO2: 1,423 тон/рік

Завантажити iнформаційна листівка про демонстраційний проект в Івано-Франківську