Головна Новини

Великий інтерес до семінару DemoUkrainaDH «Отриманий досвід». Кам’янець-Подільський

Мер Кам’янця-Подільського відкриває семінар
В першому регіональному семінарі програми DemoUkrainaDH «Отриманий досвід», який відбувся 31 травня у міській раді Кам’янця-Подільського,  взяли участь більш ніж 100 представників обласних та міських органів влади, теплопостачальних підприємств та інших зацікавлених сторін українського сектору централізованого опалення.  На семінарі була надана інформація про фінансовані в рамках програми проекти, як завершені, так і ті, що впроваджуються, а також були обговорені проблеми українського централізованого теплопостачання.  Представники підприємств, які впровадили проекти, розповіли про позитивні результати проектів, і не тільки про кращу експлуатацію або економію енергії,  але також про вплив проекту на загальну діяльність підприємства. Значна увага в дискусіях також була приділена обговоренню наявних інституційних перешкод, з якими стикаються та яким намагаються протистояти теплопостачальні підприємства. 

Отримуємо досвід демонстраційних проектів DemoUkrainaDH та навчаємося

Семінар був організований спільно із Міжгалузевою Асоціацією «Укртеплокомуненерго» та призначений для теплопостачальних підприємств і зацікавлених сторін західної частини України. Аналогічний семінар для Східної України планується провести восени. Семінари мають на меті обмін досвідом  щодо розробки та впровадження демонстраційних проектів DemoUkrainaDH в контексті українського централізованого теплопостачання.
    
На ранковій сесії семінару теплопостачальні підприємства міст Кам’янець-Подільський, Вінниця, Житомир, Івано-Франківськ, Чернівці та Тернопіль, які впровадили або впроваджують проекти DemoUkrainaDH, поділилися своїм досвідом. Вони висвітлили широкий спектр питань, таких, як вплив проекту на експлуатаційні результати, реакція споживачів на проект та рівень задоволеності споживачів, досвід проведення тендерів відповідно до міжнародних процедур закупівель, проблеми, які виникали протягом впровадження проектів. Серед найважливіших спостережень – підвищення задоволення споживачів, особливо у відношенні якості гарячого водопостачання, та висока оцінка технічної допомоги. 

Проблеми українського сектору централізованого теплопостачання
Зробіть простіше і зекономте гроші!

Друга частина семінару біла присвячена проблемам українського сектору централізованого теплопостачання. Ніколай Жечков з компанії DalsiaBrunata розповів про досвід постачальників, звернувши особливу увагу на те, що чинні українські будівельні норми не відповідають сучасним технологіям. Він закликав використовувати простіші конструкції та схеми, які зараз в Україні занадто ускладнені, і запропонував декілька інших заходів, таких, як, заміна сталевих трубопроводів поліпропіленовими, зменшення кількості клапанів, використання стандартних схем та компонентів, тощо, які надзвичайно скоротять витрати теплопостачальних підприємств.

З’єднайте зусилля та навчайтеся один в одного!
Петер Даннбрінг, консультант з управління проектами, який безпосередньо веде багато проектів DemoUkrainaDH, також звернувся до проблем українських теплопостачальних підприємств. Він підкреслив важливість оптимізації обладнання, застосування правильних розмірів обладнання та компонентів, і продемонстрував, як підвищується ефективність коли розміри не завищені. Він рекомендував теплопостачальним підприємствам обирати яксне обладнання, а не найдешевше, яке, як правило, має низьку якість. Наприклад, строк служби трубопроводів повинен бути 50 років і вони не повинні потребувати ремонту через 5 років. Він відзначив, що чинні в Україні будівельні норми перешкоджають модернізації систем централізованого опалення і закликав теплопостачальні підприємства об’єднати зусилля та побудувати власну базу знань, провести власні тестові сценарії, дозволити собі зробити помилки та навчитися з тих помилок, а також поділитися інформацією про проведені тести. Він наголосив, що сучасні європейські норми є набагато менш детальними ніж в Україні і містять лише найбільш суттєві вимоги для забезпечення безпеки та надійності. На практиці, виходячи з цих вимог, теплопостачальні компанії самі розробляють рекомендації та специфікації. Найчастіше це відбувається у співпраці між виробниками, постачальниками та теплопостачальними компаніями.

Рішення, ідеї та можливості для майбутнього
Шведська практика
Андерс Оттоссон, представник шведської компанії централізованого опалення Öresundskraft, відкрив заключну частину семінару презентацією про Шведську Асоціацію централізованого теплопостачання, яка з 2016р. носить назву  Sweden Energy. Він розповів як за 60 років діяльності асоціація стала головною організацією в централізованому опаленні та об’єднала в співпраці 400 компаній-членів, які займаються виробництвом, транспортуванням та постачанням теплової енергії, охолодження та електроенергії.  Діяльність асоціації фінансується членськими внесками та охоплює технічні, політичні, законодавчі, екологічні питання, енергоринок, інформаційні кампанії.  Асоціація утворила робочі групи, в яких спеціалісти компаній-членів та представники постачальних компаній співпрацюють для розробки технічних рекомендацій для, наприклад, когенераційних установок, розподільчих мереж, індивідуальних теплових пунктів, проведення вимірювань, а також займаються діяльністю із стандартизації та сертифікації. Ключова діяльність асоціації полягає у дослідницькій діяльності, проведенні навчання та забезпеченні систематичного обміну досвідом. Коротко кажучи, Sweden Energy надає своїм членам рекомендації, забезпечує навчання та мережу для обміну професійним досвідом, політичні огляди з можливістю впливу на політику, бізнес-інформацію, результати досліджень, огляд тенденцій та їх аналіз. Дискусія після цієї презентації показала, що деякі аспекти діяльності  асоціації Swedish Energy можуть надихнути співпрацю між українською асоціацією та теплопостачальними підприємствами, але, як відзначив Арсентій Блащук, президент Міжгалузевої Асоціації «Укртеплокомуненерго», загальне інституційне поле, в якому здійснює свою діяльність українська асоціація, не дає можливості працювати так само.

Скорочення споживання в Україні викопного палива
Роман Марецький, представник Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України розповів про всі сучасні нормативні документи та кредитні схеми, які створені для заохочення населення, ОСББ та компаній вживати енергозберігаючі заходи та використовувати альтернативні джерела енергії.

В останній презентації Ронні Нільссон (НЕФКО) проінформував про плани НЕФКО щодо створення нових кредитних схем для фінансування проектів схожих на проекти програми DemoUkrainaDH, але більших за масштабом. Однак, потенційні проектні ідеї мають відповідати певним критеріям, яких сьогодні важко досягти в Україні.  З цієї причини розробка нових прийнятних кредитних схем потребує часу, але, як відзначив Ронні Нільссон на завершення своєї презентації, НЕФКО продовжуватиме надавати можливості для розвитку централізованого теплопостачання в Україні.


Презентації, зроблені на семінарі, можна знайти у папці Семінар «Отриманий досвід», травень 2107р., у розділі Завантаження на веб-сайті програми DemoUkrainaDH demo-dh.org.ua.

Попередня кваліфікація постачальників труб для проектів DemoUkrainaDH

травень 2017р.

Програма DemoUkrainaDH має однозначну мету - продемонструвати в контексті українського централізованого опалення сучасні та енергоефективні технології та принципи проектування в сфері теплопостачання, виходячи з досвіду Скандинавських країн.

Для досягнення цієї мети від постачальників труб вимагається надання додаткових послуг, щоб забезпечити відповідність принципам проектування та технологічним вимогам протягом впровадження демонстраційних проектів. Ці послуги, «легкі компоненти» проекту, включають проведення тренінгів та нагляд протягом монтажних робіт.

Для перевірки досвіду та професіоналізму постачальників була проведена попередня кваліфікація серед постачальників, що випускають повний спектр продукції, в тому числі двотрубні системи, і їхня продукція сертифікована Європейською Асоціацією централізованого опалення (Euroheat). Постачальники, які пройшли попередню кваліфікацію це компанії Logstor A/S (Данія), SIA Poliurs (Латвія) та Brugg AG (Німеччина).

DemoUkrainaDH Семінар «Отриманий досвід» -31 травня 2017 року

Спільно з Міжгалузевою Асоціацією «Укртеплокомуненерго», програма DemoUkrainaDH організує регіональний семінар «Отриманий досвід», який відбудеться 31 травня. 
K-P castle
На цей семінар, який проводитиметься у Кам’янці-Подільському, будуть запрошені представники теплопостачальних підприємств та місцевих органів влади західної частини України, а також інші зацікавлені сторони українського сектора опалення. Восени буде проведений другий семінар, для східної частини України. 

Семінар призначений для обміну досвідом щодо виконаних проектів та проектів, що впроваджуються, для обговорення  проблем, які перешкоджають модернізації українських систем централізованого опалення, питань сталої експлуатації модернізованих систем, а також надання інформації про нові можливості отримання фінансування.

Запрошення та програма семінару будуть розповсюджені протягом травня. Будь ласка, надсилайте запити щодо участі в семінарі на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . 
.




Жовтень 2016р. – Усунення перешкод, які гальмували впровадження проектів

Проекти DemoUkrainaDH у Тернополі, Чернівцях, Конотопі та Миргороді були підготовлені до початку впровадження ще навесні 2016р., але процес був загальмований, оскільки вносилися поправки до процедур погодження муніципальних гарантій Міністерством фінансів України. У серпні 2016р. була прийнята відповідна Постанова уряду України, яка усунула перешкоди. Однак, це відбулося запізно, щоб мати змогу впровадити проекти до початку опалювального сезону.
Зараз всі проекти подані на схвалення до Міністерства фінансів і ми сподіваємося, що видача муніципальних гарантій буде погоджена до кінця року, що дозволить підписати фінансові угоди у 2016 році та реалізувати проекти протягом  2017 року. 

Нові партнери в Кам'янську та Павлограді; другий проект в Полтаві

На засіданні Комітету з оцінки та моніторингу програми DemoUkrainaDH 2 лютого 2016 року були обрані нові проектні партнери для розробки демонстраційних проектів в рамках програми. Новими проектними партнерами стали комунальні підприємства «Тепломережі» (місто Кам'янське, Дніпропетровська область) та «Павлоградтеплоенерго» (місто Павлоград, Дніпропетровська область). Після успішного впровадження демонстраційного проекту в Полтаві, була схвалена розробка комунальним підприємством «Полтаватеплоенерго» другого демонстраційного проекту.
Кам'янське
Проект в Кам'янську включає декілька заходів, які будуть оптимізовані на етапі підготовки. Модернізація може включити реконструкцію котельні загальною потужністю 6.5 МВт, в тому числі встановлення нових газових конденсаційних котлів; заміну та оптимізацію приблизно 1 км трубопроводів опалення; встановлення ІТП в 9 великих будинках (5-9 поверхів) мікрорайону; встановлення лічильників тепла та контрольного обладнання в  решті будинків мікрорайону (51 будинок, одно-двоповерхові).
Запропонований проект може привести до зменшення споживання газу на 25-30%. Крім цього, буде скорочене споживання електроенергії, що використовується для внутрішніх потреб.
Павлоград
Проект в Павлограді охоплює модернізацію та реконструкцію теплового мікрорайону. Основні заходи включають виведення з експлуатації/демонтаж  1.2 км теплопроводів та будівництво нової котельні потужністю 1.2 МВт; заміну 450 м трубопроводів попередньо ізольованими трубами; підключення до мережі централізованого опалення міської лікарні, в тому числі модернізацію 2.2 км мережі із заміною труб на попередньо ізольовані; модернізацію котельні лікарні  (яка буде використовуватися як резервна) та впровадження теплових насосів або сонячних колекторів для виробництва гарячої води; встановлення ІТП в будинку крупного споживача - дев’ятиповерховому житловому будинку.
Запропонований проект може привести до зменшення споживання газу на 30-40% (всі заходи проекту). На додаток, значно скоротиться споживання електроенергії на підготовку гарячої води.
Полтавa
Проект в Полтаві буде другим демонстраційним проектом у місті. Він включає встановлення конденсаційного економайзеру для газового котлу потужністю 58 МВт, нову димову трубу висотою 57 метрів та систему автоматичного керування. Використання конденсаційного економайзеру скоротить споживання газу на 6% - 12%. Впровадження другого демонстраційного проекту у місті де один демонстраційний проект вже виконаний, викликано тим, що впровадження конденсації димових газів на великому газовому котлі має специфічну демонстраційну цінність та великий потенціал відтворення в інших містах.  Крім того, існує потенціал підвищення економії з часом, через зменшення температури теплоносія у зворотному трубопроводі, що стимулюватиме впровадження таких заходів, як встановлення ІТП та покращення систем контролю у будинках.

Зміни у керівництві програми DemoUkrainaDH

Mikael Jönsson project teamУ грудні 2015 змінився консультант-координатор програми. Замість Ронні Нільссона консультантом координатором став Мікаель Йонссон (компанія Grontmij, Швеція). Ронні Нільссон зайняв посаду менеджера фінансової програми DemoUkrainaDH у офісі НЕФКО в Гельсінкі. Він заміщає Йохана Віллерта, який з вересня 2015 продовжує свою кар’єру у Sida в Стокгольмі. Основною контактною особою програми DemoUkrainaDH у київському офісі НЕФКО залишається Олексій Капустинський.

Протягом 2015 року п’ять проектів виконано, три проекти підготовлено до впровадження

П’ять демонстраційних проектів фінансованих у рамках програми DemoUkrainaDH були завершені у 2015 році.ZhytomyrЗараз переваги від виконаних проектів використовують окрім Вінниці (де проект був завершений навесні) у Житомирі, Кам’янець-Подільському та Полтаві. Економія енергії у всіх проектах становить принаймні 30 % порівняно із ситуацією до впровадження проекту. Проект у Івано-Франківську буде завершений на початку весни 2016р. Ще три проекти готові до впровадження – завершена підготовка бізнес-планів і проекти схвалені Комітетом з оцінки та моніторингу програми DemoUkrainaDH та Інвестиційним комітетом НЕФКО. Це проекти в містах Чернівці, Тернопіль та Конотоп. Впровадження усіх трьох проектів планується завершити до початку опалювального сезону 2016-2017рр.
Детальніше...

Програма DemoUkrainaDH оголошує третій тур та запрошує подати заявки - вересень 2015

Програма DemoUkrainaDH оголошує третій тур та запрошує подати заявки - вересень 2015
Програма DemoUkrainaDH знов надає комунальним теплопостачальним підприємствам України можливість отримати фінансування на впровадження демонстраційних проектів. Перед подачею офіційної заявки підприємствам, зацікавленим у цій пропозиції, рекомендується зв’язатися з Координаційною командою програми DemoUkrainaDH. 
31 січня 2015 року ми припинили приймати заявки на участь у  програмі DemoUkrainaDH. З того часу всі отримані заявки були оцінені. Результатом другого туру стало обрання проектними партнерами теплопостачальних підприємств з шести міст: Тернополя, Чернівців, Конотопу, Бердичева, Дніпрі та Миргорода.

 
Третій тур – нові можливості
Програма DemoUkrainaDH все ще має фінансові ресурси для підтримки декількох демонстраційних проектів. Тому ми знов запрошуємо прийнятні теплопостачальні підприємства подати заявки. Щоб зробити процес подачі заявок ефективним та швидким пропонується спочатку попередньо оцінити проектну ідею. Таким чином  можна буде відразу визначити, чи має проектна ідея потенціал бути перетвореною на демонстраційний проект. Для цієї попередньої оцінки ми рекомендуємо до початку підготовки офіційної заявки відповідно до процедур вказаних на веб-сайті demo-dh.org.ua, звернутися до Координаційної команди DemoUkrainaDH, надіславши електронного листа (українською, російською або англійською мовами) на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Теплопостачальні підприємства міст Дніпропетровськ та Миргород обрані проектними партнерами

На засіданні Комітету з оцінки та моніторингу 22 квітня 2015 року були обрані нові проектні партнери – комунальне підприємство «Коменергосервіс» (місто Дніпропетровськ) та комунальне підприємство «Миргородтеплоенерго» (місто Миргород, Полтавська область). В цих містах в рамках програми DemoUkrainaDH будуть розроблені демонстраційні проекти.   
 
Проект в Дніпропетровську, одному з найбільших міст України з населенням близько мільйону мешканців, охоплює закриття ряду центральних теплових пунктів та впровадження 200 індивідуальних теплових пунктів в будинках лівобережної частини міста. Ця територія опалюється Придніпровською ТЕЦ, яка працює на вугіллі, і перехід з 4-хтрубної до двотрубної системи опалення призведе до значного підвищення енергоефективності в цій частині міста. При встановленні 200 ІТП проект охопить близько 20 % загального споживання тепла в лівобережній частині міста.
 
Миргород, адміністративний центр Миргородського району Полтавської області з населенням близько 40 тисяч мешканців, за українськими стандартами є маленьким містом. Проект спрямований на модернізацію теплового мікрорайону на окраїні міста. Старе енергогенеруюче обладнання буде замінено сучасними газовими високоефективними котлами. Крім цього,  буде проведена реконструкція розподільчої мережі та встановлені індивідуальні теплові пункти. В котельні будуть встановлені нові насоси і котельня буде повністю автоматизована. Всі заходи разом з переходом до двотрубної системи опалення мають потенціал підвищити енергоефективність на 30%.

п'ять проектів проекти будуть завершені до початку опалювального сезону 2015-2016

Декілька проектів DemoUkrainaDH впроваджуються зараз. Проекти в містах Кам’янець-Подільський, Олександрія, Житомир, Івано-Франківськ та Полтава будуть виконані до початку опалювального сезону 2015-2016 років. Після цього ці міста користуватимуться перевагами модернізації та реалізованих енергоефективних заходів.


Кам’янець-Подільський 
Проект в Кам’янець-Подільському включає впровадження 22 індивідуальних теплових пунктів у житлових будинках та 3 індивідуальних теплових пунктів у громадських будівлях на території, що обслуговується котельнею по вул. Жукова, а також оснащення цієї котельні новим мережевим насосом з частотним регулюванням.  В результаті проекту значна частина мережі буде переведена з 4-хтрубної на двотрубну систему з обладнанням для регулювання теплопостачання відповідно до фактичних потреб і підготовкою гарячої води в кожному будинку, що залишить в минулому довге очікування гарячої води з крану.
Ви можете ознайомитися із статтею про проект на офіційному сайті Кам’янець-Подільської міської ради, використавши лінк.

 
Олександрія
В Олександрії в центральному тепловому пункті встановлений і вже працює новий високоефективний котел потужністю 6,5 МВт. Нова котельня постачатиме тепло до шести багатоповерхових житлових будинків з 1800 квартирами в центральній частині міста. Проект охоплює також заміну тепломереж та впровадження малої когенераційної установки для покриття потреб котельні в електроенергії . Заміна трубопроводів буде завершена набагато раніше опалювального сезону 2015-2016 років.

 
Житомир
Проект в Житомирі майже завершився. Проект охоплює встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП) в шести житлових будинках та дитячому садку, а також модернізацію котельні із заміною котлів на нові конденсаційні. Проект спрямований на впровадження двотрубної системи опалення на всій території мікрорайону, що дозволить перейти до теплопостачання керованого попитом. Для дитячого садка передбачений тепловий насос, який забезпечить гаряче водопостачання влітку.  Незабаром завершиться заміна трубопроводів і очікується, що до початку опалювального сезону всі компоненти проекту будуть в експлуатаційному стані.

 
Івано-Франківськ
Проект в Івано-Франківську передбачає виведення з експлуатації неефективної котельні і підключення її споживачів до іншої котельні. У всіх будинках на об’єднаній проектній території (всього 38) будуть встановлені індивідуальні теплові пункти. Впровадження проекту продовжується і очікується, що роботи будуть завершені на початку опалювального сезону.

 
Полтава
Проект в Полтаві включає нові ефективні котли в котельні та індивідуальні теплові пункти в десяти житлових будинках, а також реконструкцію тепломереж на проектній території  із заміною труб на попередньо ізольовані гнучкі трубопроводи. Наразі ведуться роботи і передбачається, що проект завершиться до початку опалювального сезону.   

Перший проект DemoUkrainaDH завершений у Вінниці

Демонстраційний проект у Вінниці був завершений навесні 2015 року. На території проекту розташовані одинадцять житлових будинків та лікарня. Теплом та гарячою водою територія забезпечувалася двома котельними. Концепція проекту полягала у наступному:
Vinnytsia DHpipelines
(i) Впровадження теплопостачання керованого попитом через встановлення індивідуальних теплових пунктів  з регулюванням постачання  тепла відповідно до температури зовнішнього повітря.
(ii) Зменшення втрат тепла в розподільчій мережі шляхом заміни трубопроводів, всього 1.5 км труб (у двотрубному вимірі).
(iii) Виведення з експлуатації  неефективної малої котельні, що стало можливим завдяки зменшенню споживання тепла.

 
Результати та досягнення проекту 
Вінницький проект демонструє чого можна досягти, зробивши повний аналіз системи теплопостачання та використовуючи найкращу практику технічного проектування і виконання робіт. Впровадження індивідуальних теплових пунктів разом із заміною тепломереж дозволило зменшити втрати тепла, що в свою чергу призвело до зменшення потреби у потужностях на підготовку тепла та гарячої води. В результаті стало можливим підключити все теплове навантаження до ефективної котельні, яка мала надлишкову потужність, а неефективну котельню вивести з експлуатації.  В цілому, очікується 30% економії енергії.  Окрім підвищення якості послуг для більш ніж 2100 мешканців, проект є рентабельним та вигідним для теплопостачального підприємства, з періодом окупності близько 5 років. Використання сучасних принципів проектування та практики впровадження було суттєвим для результатів проекту, а також кинуло виклик існуючим нормам, практиці та образу мислення.

 
Деталі проекту
Загальні інвестиції: 680 000 євро
Період окупності:  5 років
Енергозбереження: біля 30% або 4000 МВт-ч/рік
Скорочення викидів  CO2:  800 тон/рік

НЕФКО підписала фінансові угоди з Полтавою та Івано-Франківськом

Наприкінці 2014 року у зв’язку з впровадженням демонстраційних проектів DemoUkrainaDH міста Івано-Франківськ та Полтава підписали з НЕФКО фінансові угоди. Зараз фінансові угоди підписані з усіма містами, які отримали погодження муніципальної гарантії від Міністерства фінансів України.

Івано-Франківськ 
Проект в Івано-Франківську із загальним бюджетом 874 000 євро включає впровадження індивідуальних теплових пунктів для регулювання теплопостачання відповідно до температури зовнішнього повітря та встановлення мережних насосів з частотним регулюванням для регулювання потоку теплоносія на опалювальній території. Всього буде встановлено 39 індивідуальних теплових пунктів. Ці заходи призведуть до переходу від чотирьох-трубної системи до керованої споживанням двотрубної системи з можливістю безперервного контролю та вимірювання постачання тепла відповідно до фактичних потреб.  

Завдяки впровадженню запланованих заходів буде зекономлено  960 000 нм3 газу у рік, що становить близько 30 % споживання газу. Очікувана економія електроенергії - приблизно 50 %. Місто матиме можливість уникнути викидів 1 900 тон двоокису вуглецю у рік. Крім того, завдяки зменшенню енергоспоживання, проект призведе до фінансових заощаджень для міста  у розмірі 200 000 євро у рік.

Полтава
Проект у Полтаві загальною вартістю 553 000 євро включає модернізацію котельні із заміною котлів на повністю автоматизовані. Крім того, в проект входить встановлення десяти індивідуальних теплових пунктів і заміна трубопроводів опалення на попередньо-ізольовані труби.
Інвестиції в заплановані заходи дозволять зменшити щорічне споживання газу на 220 000 кубометрів та споживання електроенергії на 2060 МВт-год. Відповідно, місто скоротить викиди  двоокису вуглецю на 415 тон у рік. Крім того, завдяки зменшенню енергоспоживання, проект призведе до щорічних фінансових заощаджень для міста у розмірі 55 000 євро.

Аплікаційний період програми DemoUkrainaDH завершений

31 січня 2015 завершився період подачі заявок на участь в програмі DemoUkrainaDH. Протягом останніх місяців багато теплопостачальних підприємств з різних українських міст дізнавалися про програму і до кінцевого терміну подачі заявок – 31 січня 2015р. – заявки були отримані від 24 міст.   
Зараз виконується оцінка заявок в процесі якої координаційна команда DemoUkrainaDH та НЕФКО будуть зв’язуватися безпосередньо з теплопостачальними підприємствами-заявниками. В залежності від результатів оцінки та процесу схвалення може бути оголошений новий період подачі заявок. Довідайтесь про це з новин веб-сайту DemoUkrainaDH.

Теплопостачальні підприємства міст Конотоп та Бердичів обрані проектними партнерами

26 листопада 2014р. для розробки енергоефективних демонстраційних проектів Комітет з оцінки та моніторингу (КОМ) фінансової програми DemoUkrainaDH обрав два українські теплопостачальні підприємства. Обрані теплопостачальні підприємства з міст Конотоп (Сумська область) та Бердичів (Житомирська область).  
Проект конотопського комунального підприємства "Теплогарант" включає впровадження виробництва теплової енергії на основі біомаси, виведення з експлуатації неефективних котелень та об'єднання теплових районів. Крім цього, у ряді громадських будівель будуть встановлені індивідуальні теплові пункти для регулювання тепла відповідно до температури зовнішнього повітря та вимірювання теплової енергії. За попередньою оцінкою зменшення споживання газу становитиме принаймні 40 %.
Комунальне підприємство "Бердичівтеплоенерго" має намір розробити проект, який включатиме встановлення біокотла та індивідуальних теплових пунктів. Проект буде далі розроблятися і в кінцевому варіанті зменшення споживання газу може досягти 90 %.

Кінцевий термін подачі заявок до фінансової програми DemoUkrainaDH - 31 січня 2015
З кінця грудня 2013 року триває другий тур фінансової програми DemoUkrainaDH до участі в якому запрошені комунальні теплопостачальні підприємства українських міст. Наразі визначений кінцевий термін подачі заявок  - 31 січня 2015р.
Станом на сьогодні, разом із обраними у вересні підприємствами з Тернополю та Чернівців, обрано чотирьох проектних партнерів. Оцінка отриманих заявок триває. Ще можна подати заявку до фінансової програми DemoUkrainaDH. Теплопостачальні підприємства, проектні ідеї яких відповідають критеріям прийнятності DemoUkrainaDH, мають поспішати, щоб подати заявку не пізніше 31 січня 2015. Більше інформації ви знайдете в розділі "Як подавати заявку" веб-сайту demo-dh.org.ua.

Кінцевий термін подачі заявок на участь у фінансовій програмі DemoUkrainaDH: 31 січня 2015р.

Наприкінці грудня 2013р. фінансова програма  DemoUkrainaDH запросила комунальні теплопостачальні підприємства українських міст (окрім тих, що вже є партнерами програми) взяти участь у другому відбірковому турі. Зараз визначений кінцевий термін подачі заявок - 31 січня 2015р.
Наразі триває оцінка вже отриманих заявок. У вересні новими партнерами програми DemoUkrainaDH стали теплопостачальні підприємства міст Тернопіль та Чернівці. Очікується, що незабаром буде обрано ще декілька проектних партнерів. Однак, заявки ще приймаються. Комунальні теплопостачальні підприємства, проектні ідеї яких відповідають критеріям програми  DemoUkrainaDH, мають поспішати, щоб подати заявки не пізніше 31 січня 2015р. Координаційна команда DemoUkrainaDH надає підприємствам допомогу у визначенні початкових проектних ідей. Щоб отримати більше інформації зверніться до розділу веб-сайту "Як подавати заявку".

Теплопостачальні підприємства міст Тернопіль та Чернівці обрані проектними партнерами DemoUkrainaDH

Наприкінці вересня 2014 на засіданні Комітету з оцінки та моніторингу теплопостачальні підприємства міст Тернопіль та Чернівці обрані новими проектними партнерами. Зараз програма налічує загалом дванадцять проектних партнерів.
Серед енергоефективних заходів, що плануються новими партнерами, індивідуальні теплові пункти та впровадження біопалива. За підтримки консультантів з управління проектами ці плани отримають подальший розвиток.

Демонстраційні проекти надають досвід для оновлення українських будівельних норм

Основна мета програми DemoUkrainaDH показати в демонстраційних проектах передові технології та найкращу практику проектування і виконання, і, таким чином, ініціювати розповсюдження найсучасніших технологій і методик в українському секторі опалення. Основною проблемою виявилося те, що деякі аспекти сучасних технологій і методів суперечать чинним українським будівельним нормам та загальноприйнятій практиці. Візьмемо, наприклад, трубопроводи: найкраща практика відповідно до досвіду скандинавських країн та ЄС значним чином відрізняється від вимог українських норм проектування. Застосування українських принципів проектування, в цілому, веде до вищих інвестиційних витрат та/або більших експлуатаційних/витрат на технічне обслуговування, що в широких масштабах негативно впливає на фінансову спроможність України модернізувати існуючу систему опалення відповідно до європейських стандартів. В проектах DemoUkrainaDH ми переслідуємо ключову мету - продемонструвати ефективні з точки зору витрат, доступні за ціною рішення модернізації систем централізованого опалення України, рішення, які можуть бути далі поширені на всю країну. 
НЕФКО, Мінрегіон, КУП та проектні партнери доклали багато зусиль, щоб знайти найбільш раціональне рішення щодо можливості відхилення від чинних норм. Після ряду консультацій з Мінрегіоном було знайдено процедуру, яку може пройти кожний демонстраційний проект. Завдяки спільним зусиллям теплопостачального підприємства та КУП дана процедура була випробувана демонстраційним проектом Вінниці.
Детальніше...

Другий тур конкурсу ще триває

В грудні 2013р. фінансова програма DemoUkrainaDH оголосила другий тур конкурсу. На кінець серпня 2014р. отримано близько десяти заявок, які знаходяться в процесі оцінки. Очікується, що у вересні 2014р. на засіданні Комітету з оцінки та моніторингу буде обрано декілька заявок для подальшої розробки проектів.
Детальніше...

Перші виплати за кредитною та грантовою угодами перераховані проектам DemoUkrainaDH

В липні та на початку серпня 2014р. НЕФКО та проектні партнери приклали багато зусиль, щоб підготувати першу кредитну виплату підприємствам міст Вінниця, Житомир та Олександрія та грантову виплату підрядникам. Для перерахування коштів у відповідності до фінансових планів потрібно було провести ряд перевірок та підготувати баланси. Кошти були перераховані у період між 8 та 15 серпня 2014р.

Підписані перші контракти з підрядниками

В кінці серпня 2014р. в трьох містах - Вінниці, Житомирі та Олександрії стало можливим підписання контрактів з підрядниками відповідно до фінансових планів кредитних угод. Завершені тендерні процедури і ведуться переговори щодо контрактів також і в інших містах впровадження демонстраційних проектів DemoUkrainaDH. Обговорення контрактів між теплопостачальними підприємствами та підрядниками відбувається за підтримки Консультанта з управління проектами програми DemoUkrainaDH. 
Детальніше...

Подовження періоду подання заявок на участь в другому турі програми DemoUkrainaDH

Фінансова програм DemoUkrainaDH подовжила період подання заявок на участь в другому турі. Поточна ситуація в Україні не дозволила завершити аплікаційний період як планувалося, 30 квітня 2014 року. Це означає, що комунальні теплопостачальні підприємства, окрім вже обраних партнерів, мають більше часу для підготовки заявок на участь в фінансовій програмі  DemoUkrainaDH. Період подання заявок буде завершений після відбору запланованої кількості проектних партнерів. 
Вибір партнерів відбувається на засіданнях Комітету з оцінки та моніторингу (КОМ) за участю представників Мінрегіону та НЕФКО. Інформація про процес відбору та оголошення обраних партнерів буде публікуватися на веб-сайті demo-dh.org.ua. На даний час партнерів програми ще не обрано. Отримуйте нову інформацію регулярно відвідуючи веб-сайт demo-dh.org.ua. 

Програма DemoUkrainaDH запрошує подати більше заявок


В українському секторі централізованого опалення може бути ініційовано більше енергоефективних демонстраційних проектів 
В грудні 2013 року програма DemoUkrainaDH оголосила другий тур конкурсу і з того часу отримала ряд заявок на розробку і впровадження демонстраційних проектів в секторі централізованого опалення. Можливість взяти участь в програмі все ще залишається. До початку травня 2014 року на основі поданих заявок будуть обрані додаткові проектні партнери, якими можуть бути тільки державні теплопостачальні підприємства України. Вся необхідна потенційним заявникам інформація розміщена на веб-сайті програми DemoUkrainaDH (demo-dh.org.ua).

Детальніше...

Олександрія підписала кредитні угоди з НЕФКО

В грудні 2013 року місто Олександрія підписала кредитні угоди з НЕФКО для фінансування інвестицій в комунальний проект, спрямований на підвищення енергоефективності. Проект Олександрії включає заміну трубопроводів та переоснащення центрального теплового пункту під котельню. В результаті впровадження проекту місто економитиме більше за 700 000 кубометрів газу щорічно.  

Вінниця та Житомир підписали кредитні угоди з НЕФКО

15 жовтня 2013р. українські міста Вінниця та Житомир підписали кредитні угоди з НЕФКО для фінансування інвестицій у енергоефективні проекти комунального сектора. Це перші кредитні угоді підписані в рамках фінансової програми DemoUkrainaDH, яка діє за підтримки фонду E5P. Угоди були підписані у приміщенні Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Vin Zhyt Loan Ukr

Економія енергії
Проекти Вінниці та Житомира включають встановлення індивідуальних теплових пунктів, теплових насосів та нових конденсаційних котлів. Крім цього, для мінімізації втрат тепла, теплопроводи централізованого опалення будуть замінені новими попередньо ізольованими трубами. Завдяки зменшенню споживання теплової енергії міста економитимуть майже 700 000 кубометрів газу щорічно, що відповідає економії 312 000 євро у рік. Викиди вуглекислого газу скоротяться, за оцінкою, на 1 200 тон у рік. “Нам дуже приємно, що проекти в містах Вінниці і Житомирі рухаються вперед, і ми сподіваємося, що це надихне інші міста слідувати їхньому прикладу" - каже старший радник НЕФКО Йохан Віллерт.

Фінансування восьми проектів DemoUkrainaDH схвалено НЕФКО

В кінці серпня 2013р. Інвестиційним комітетом НЕФКО було схвалено фінансування демонстраційних проектів в містах Донецьку, Кам'янець-Подільському, Олександрії, Івано-ФранківськуСєвєродонецьку та Полтаві. Проекти в містах Житомир та Вінниця отримали схвалення ще в кінці 2012 року. Сім демонстраційних проектів з десяти готові вступити до етапу впровадження. Всі проекти будуть виконані до початку опалювального сезону (жовтень) 2014р.

Модернізація систем централізованого опалення: значна економія газу завдяки зменшенню втрат тепла та переходу до систем керованих попитом
Всі демонстраційні проекти спрямовані на зменшення втрат теплової енергії та перехід до керованої попитом діяльності, коли постачання тепла відповідає потребі споживачів.   Проекти включають заходи з виведення з експлуатації центральних теплових пунктів і чотирьох-трубних систем, віддаючи перевагу індивідуальним тепловим пунктам і двотрубним системам з контролем температури теплоносія відповідно до погодних умов та підготовкою гарячої води на будинковому рівні. Очікувана економія газу після впровадження семи демонстраційних проектів сягатиме близько чотирьох мільйонів кубометрів за рік. Більше інформації про демонстраційні проекти можна знайти на demo-dh.org.ua в розділі Міста реалізації демо-проектів.

Інтерв'ю з Олегом Пізняком та Василем Броварником, Вінниця

Інтерв'ю з Олегом Пізняком та Василем Броварником, Вінниця – лютий 2013
Демонстраційні проекти покращують системи та підвищують інституційну спроможність теплопостачальних підприємств Фінансова програма DemoUkrainaDH розпочала свою діяльність більш ніж рік тому.

Сьогодні перші з обраних десяти проектів вступають у фазу впровадження. Вінниця -одне з міст, в яких діяльність з підготовки демонстраційного проекту досягла найбільшого прогресу. Ми взяли інтерв'ю у Олега Пізняка, генерального директора "Вінницяміськтеплоенерго" та Василя Броварника, директора департаменту міського господарства Вінницької міської ради, щоб дізнатися про досвід, якого вони здобули у зв'язку з участю в програмі DemoUkrainaDH. День проведення інтерв'ю виявився важливою віхою, саме сьогодні міська рада має затвердити проект, запропонований для впровадження в рамках DemoUkrainaDH. Пан Пізняк та пан Броварник впевнені, що проект буде затверджений. До цього часу вся проектна діяльність відбувається за планом.

Детальніше...

Демонстраційні проекти в Вінниці та Житомирі вступають в фазу впровадження

Наприкінці 2012 року було схвалено фінансування в рамках DemoUkrainaDH демонстраційних проектів міст Вінниця та Житомир. Основою схвалення проектів стали Бізнес-плани, розроблені теплопостачальними підприємствами "Житомиртеплокомуненерго" та "Вінницяміськтеплоенерго" за допомогою Консультанта з управління проектами. Зараз розпочинається етап впровадження проектів. В кінці лютого - на початку березня буде об'явлений тендер. Очікується, що виконання проектів закінчиться не пізніше жовтня 2013 року. [Детальніше] про проекти можна дізнатися в розділі веб-сайту Міста реалізації демо-проектів.

Vinnitsa meeting Jan2013 web 

Група впровадження проекту "Вінницяміськтеплоенерго" та Консультант з управління
проектами обговорюють наступні кроки
 - етап реалізації проекту  (січень 2013)

Фінансова програма DemoUkrainaDH буде розширена

6-9 листопада 2012 р. на території Міжнародного виставкового центру відбувся VIII Міжнародний конгрес "Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства".  На конгресі було оголошено про розширення програми DemoUkrainaDH.
Детальніше...

Три українські теплопостачальні підприємства обрані проектними партнерами фінансової Програми DemoUk

31 серпня 2012р. Комітет з оцінки та моніторингу (КОМ) фінансової Програми DemoUkrainaDH обрав три українські теплопостачальні підприємства, які розроблятимуть та впроваджуватимуть енергоефективні демонстраційні проекти. Обрані комунальні підприємства працюють у містах Кривий Ріг (Дніпропетровська область), Полтава (Полтавська область) та Сєвєродонецьк (Луганська область). 
Детальніше...

ǺF-Industry AB - Консультант з управління проектами DemoUkrainaDH

Червень 2012. За результатами тендеру компанія ǺF-Industry AB із Швеції була обрана Консультантом з управління проектами (КУП) програми DemoUkrainaDH. КУП надасть проектним партнерам технічну допомогу з метою перетворити їхні проектні ідеї в обґрунтовані демонстраційні проекти,AF Industries які відповідають проектним критеріям  DemoUkrainaDH. Сьогодні проектними партнерами DemoUkrainaDH є теплопостачальні підприємства з Донецька, Івано-Франківська, Вінниці, Житомира, Кам'янець-Подільського, Києва та Олександрії.

Команда основних і допоміжних експертів ǺF-Industry допоможе проектним партнерам підготувати та впровадити їхні проекти. Щоб дізнатися більше про  ǺF-Industry AB відвідайте www.afconsult.com.

Обрані ще три теплопостачальні компанії

21 травня 2012р. Комітет з оцінки та моніторингу фінансової програми DemoUkrainaDH визначив ще три теплопостачальні підприємства, які розроблятимуть та впроваджуватимуть енергоефективні демонстраційні проекти.

Детальніше...

Обрані перші чотири теплопостачальні підприємства

29 березня 2012р. відбулося засідання Комітету з оцінки та моніторингу (КОМ) фінансової Програми DemoUkrainaDH, на якому для розробки та впровадження демонстраційних проектів були обрані чотири теплопостачальні підприємства. Переможці першого відбіркового туру Програми DemoUkrainaDH - міста Донецьк, Івано-Франківськ, Житомир та Вінниця. 

Детальніше...

В січні 2012р. координаційна команда DemoUkrainaDH розпочала роботу

Ніко ван дер Вауд Олена Реутова Ронні Нільсон

Після підготовчого періоду, проведеного НЕФКО, Sida та Міністерством регіонального розвитку, будівництва

Детальніше...

Ваше Ім`я:

Пароль: