DniproMapМісто Дніпро – адміністративний та культурний центр Дніпропетровської області розташований на берегах річки Дніпро. Це одно з найкрупніших міст України з населенням більш за мільйон мешканців. Дніпро один з потужніших індустріальних центрів України, який лідирує у металургії, енергетиці, ракетно-космічному будівництві, хімічній та важкій промисловості.

Проект був розроблений комунальним підприємством «Коменергосервіс», одним з чотирьох теплопостачальних підприємств міста. Проект включає заходи в мікрорайоні, який опалюється Придніпровською ТЕС, а саме:

  • Встановлення 13 ІТП
  • Заміна трубопроводів опалення

Після впровадження ІТП будуть виведені з експлуатації центральний тепловий пункт та трубопроводи гарячої води. Такий інвестиційний захід значно скоротить споживання енергії та втрати води на території впровадження проекту, що в свою чергу зменшить споживання викопного палива (вугілля). Також, після встановлення ІТП відповідні частини системи централізованого опалення будуть перетворені на системи керовані попитом.

Завдяки заміні розподільчої мережі стане можливим виведення з експлуатації приблизно 700м. магістрального трубопроводу (діаметром DN400). Цей інвестиційний захід ще більше скоротить споживання викопного палива та втрати води, а також підвищить якість постачання теплової енергії.

Після впровадження проекту постачання теплової енергії зменшиться на 30 %, споживання електроенергії скоротиться на 85 %, а також буде досягнуто значної економії води завдяки виведенню з експлуатації окремої мережі трубопроводів гарячого водопостачання.

Хоча проект є невеличким, його демонстраційна цінність розглядається як досить висока. Проект буде завершений до початку опалювального сезону 2018-2019рр.

Жовтень 2017р.