(I) Впровадити у всіх підключених до котельні будинках кероване попитом постачання тепла завдяки встановленню індивідуальних теплових пунктів з регулюванням температури теплоносія відповідно до температури зовнішнього повітря.
(II) Зменшити втрати тепла у розподільчій мережі шляхом заміни всіх мереж опалення на території проекту.
(III) Замінити старі котли новими ефективними конденсаційними котлами з можливістю адаптувати виробництво тепла до теплового навантаження.
Результати та досягнення проекту
Проект в Полтаві демонструє найкращу практику технічного проектування, проведення закупівель та виконання робіт у малому масштабі. Для міста Полтави впровадження індивідуальних теплових пунктів стало застосуванням нової технології в сфері централізованого опалення. Використані в проекті індивідуальні теплові пункти спрощеної конструкції та більш рентабельні ніж ті, що раніше здебільшого використовувалися в Україні. Впровадження ІТП демонструє повний перехід до системи керованої попитом.
Демонстраційний проект в Кам’янець-Подільському був завершений восени 2015р. Проект включає:
(i) Встановлення 22 сучасних збірних індивідуальних теплових пунктів (ІТП) з паяними теплообмінниками, контрольною арматурою зменшених габаритів та лічильниками тепла у житлових і громадських будівлях, що отримують тепло від котельні на вул.Жукова
(ii) Модернізацію та балансування внутрішньо-будинкових систем опалення
(iii) Встановлення в котельні мережевого насосу з частотним регулюванням.
Результати та досягнення проекту
Проект в Кам’янець-Подільському демонструє найкращу практику технічного проектування, проведення закупівель та впровадження проекту невеликого масштабу. Для теплопостачального підприємства це був перший досвід впровадження ІТП та початок процесу встановлення ІТП у всіх будинках міста. В результаті впровадження проекту значна частина системи опалення була перетворена на систему керовану попитом. Чотирьох-трубна система була замінена двотрубною та встановлено обладнання для контролю постачання тепла відповідно до фактичних потреб. Споживачі відчули покращення мікроклімату у приміщеннях, а також значне підвищення якості постачання гарячої води у кожному будинку. Теплопостачальне підприємство провело інформаційну кампанію, щоб споживачі краще розуміли нову систему, а також щоб проінформувати їх про те, як поведінка кожного впливає на споживання енергії (наприклад, споживання гарячої води, контроль перетопів у різних частинах будинку, тощо). Впровадження системи керованої попитом разом із зменшенням втрат тепла, за оцінкою, призведе до скорочення споживання газу більш ніж на 30 % та до зменшення споживання електроенергії на 40 %. Проект також є рентабельним для підприємства, очікуваний період окупності менший за 5 років.
(ii) Зменшення втрат тепла в розподільчій мережі через заміну трубопроводів опалення на території проекту, всього 0.8 км (у двотрубному вимірі).
(iii) Підвищення ефективності виробництва теплової енергії через впровадження нових конденсаційних котлів та теплового насосу для підготовки гарячої води влітку.
Демонстраційний проект в Івано-Франківську був завершений у 2016 році. Проект охопив наступні заходи: