Виконані проекти

Полтава

Комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» збирається впровадило проект, який був завершений восени 2015 року. Котельня, розташована на території впровадження проекту, забезпечує теплом та гарячою водою десять будинків, здебільшого житлових, але також  дитячу лікарню та школу. нові котли Ідея проекту полягає у наступному:

(I) Впровадити у всіх підключених до котельні будинках  кероване попитом постачання тепла завдяки встановленню індивідуальних теплових пунктів з регулюванням температури теплоносія відповідно до температури зовнішнього повітря.

(II) Зменшити втрати тепла у розподільчій мережі шляхом заміни всіх мереж опалення на території проекту.

(III) Замінити старі котли новими ефективними конденсаційними котлами з можливістю адаптувати виробництво тепла до теплового навантаження.

Результати та досягнення проекту
Проект в Полтаві демонструє найкращу практику технічного проектування, проведення закупівель та виконання робіт у малому масштабі. Для міста Полтави впровадження індивідуальних теплових пунктів стало застосуванням нової технології в сфері централізованого опалення. Використані в проекті індивідуальні теплові пункти спрощеної конструкції та більш рентабельні ніж ті, що раніше здебільшого використовувалися в Україні. Впровадження ІТП демонструє повний перехід до системи керованої попитом.  

При заміні мереж опалення використані гнучкі трубопроводи, щоб продемонструвати можливість ефективної заміни труб на вузьких ділянках. Завдяки сучасному розрахунку діаметрів трубопроводів з використанням вищого перепаду тиску стало можливим скоротити інвестиційні витрати.
Споживачі, що мешкають у будинках з новими ІТП, отримують вищу якість послуг з гарячого водопостачання  та мають кращий мікроклімат у приміщеннях.            
В результаті зменшення втрат тепла та підвищення ефективності виробництва споживання газу зменшилося більш ніж на 30%. Проект також є рентабельним для підприємства, очікуваний період окупності менший за вісім років.
 Commissioning IHS Poltava
Деталі проекту
Загальні інвестиції: 545 000 євро
Період окупності: 7.3 роки
Економія енергії: близько 35% або 2300 МВт-год/рік
Скорочення викидів CO2: 415 тон/рік



Другий проект DemoUkrainaDH в Полтаві
Другий проект DemoUkrainaDH в цьому місті включає впровадження конденсації димових газів для існуючого котлу потужністю 58 МВт, будівництво нової димової труби (висота 57 метрів) та влаштування системи автоматизованого керування. Використання конденсації димових газів призведе до скорочення споживання котлом газу на 6% - 12%. Причина впровадження другого проекту в одному місті полягає в тім, що конденсація димових газів на вже існуючому великому котлі має специфічну демонстраційну цінність та великий потенціал для копіювання отриманого досвіду. Крім цього, цікавим  є потенціал збільшення економії в подальшому, якщо температура теплоносія у зворотному трубопроводі буде зменшуватися. Це надасть стимули для впровадження таких заходів, як встановлення ІТП та покращення системи контролю в будинках 

Олександрія

Демонстраційний проект в Олександрії був завершений восени 2015 року. Проект включає:
  • Переобладнання центрального теплового пункту на котельню. Встановлення нових конденсаційних газових котлів потужністю 7.5 МВт з високим ККД (>100 %) для постачання тепла до мікрорайону з багатоповерховими будинками у центрі міста (всього 1 800 квартир).
  • Заміна тепломереж та застарілих і зношених внутрішньо-будинкових мереж у підвалах будинків.
  • Встановлення міні-когенераціійної установки для виробництва електроенергії для потреб нової котельні. 
Olexandria one pager1


Переобладнання приміщення ЦТП на міні-ТЕЦ

Результати та досягнення проекту
Проект у Олександрії демонструє як можна підвищити рівень послуг з централізованого опалення у центральному мікрорайоні міста. Нова система має кращий контроль постачання тепла населенню та громадським установам, завдяки чому став кращим мікроклімат приміщень та підвищилося задоволення споживачів. Нова система також здатна забезпечити постачання гарячої води до будинків протягом всього року. Це важливий фактор підвищення комфорту, особливо для дитячих садків та шкіл.
Проект в Олександрії має високий потенціал бути дубльованим, оскільки тільки в самій Олександрії теплопостачальне підприємство має ще 22 центральні теплові пункти.  Продовження модернізації може зупинити та повернути назад процес відключення споживачів від системи централізованого опалення, який триває в місті. В свою чергу це призведе до підвищення енергоефективності для всього міста.

В результаті зменшення втрат тепла та підвищення ефективності виробництва споживання газу зменшиться більш ніж на 30%, а споживання електроенергії на 20%. Проект також є рентабельним для підприємства, очікуваний період окупності менший за чотири роки.

Деталі проекту
Загальні інвестиції: 655,000 євро
Період окупності: 3.5 роки
Економія газу: більш за 30 % або 7 000 МВт-год/рік
Економія електроенергії: 20% або 250 МВт-год/рік
Скорочення викидів CO2: 1 380 тон/рік

Кам’янець-Подільський

Демонстраційний проект в  Кам’янець-Подільському  був  завершений восени 2015р. Проект включає:

KindergartenKP web(i) Встановлення 22 сучасних збірних індивідуальних теплових  пунктів (ІТП) з паяними теплообмінниками, контрольною  арматурою зменшених габаритів  та лічильниками тепла  у житлових і громадських будівлях, що отримують тепло від  котельні на вул.Жукова

(ii) Модернізацію та балансування внутрішньо-будинкових систем  опалення

(iii) Встановлення в котельні мережевого насосу з частотним  регулюванням.

Кращий мікроклімат у дитячому садку

Результати та досягнення проекту
Проект в  Кам’янець-Подільському демонструє найкращу практику технічного проектування, проведення закупівель та впровадження проекту невеликого масштабу. Для теплопостачального підприємства це був перший досвід впровадження ІТП та початок процесу встановлення ІТП у всіх будинках міста.  В результаті впровадження проекту значна частина системи опалення була перетворена на систему керовану попитом.  Чотирьох-трубна система була замінена двотрубною та встановлено обладнання для контролю постачання тепла відповідно до фактичних потреб. Споживачі відчули покращення мікроклімату у приміщеннях, а також значне підвищення якості постачання гарячої води у кожному будинку. Теплопостачальне підприємство провело інформаційну кампанію, щоб споживачі краще розуміли нову систему, а також щоб проінформувати їх про те, як поведінка кожного впливає на споживання енергії  (наприклад, споживання гарячої води, контроль перетопів у різних частинах будинку, тощо). Впровадження системи керованої попитом разом із зменшенням втрат тепла, за оцінкою, призведе до скорочення споживання газу більш ніж на 30 % та до зменшення споживання електроенергії на 40 %. Проект також є рентабельним для підприємства, очікуваний період окупності менший за 5 років.


Деталі проекту

Загальні інвестиції:               460.000 євро
Період окупності:                  4.7 років
Енергозбереження:              близько 30% або 4300 МВт-год/рік
Скорочення викидів  CO2:   850 тон/рік

Житомир

Демонстраційний проект в Житомирі був завершений навесні 2015р. Територія проекту включає п’ять багатоповерхових житлових будинків та дитячий садок. Метою проекту було:
PictureFactSheetWeb(i) Впровадження теплопостачання керованого попитом через  встановлення індивідуальних теплових пунктів з  регулюванням постачання тепла відповідно до температури  зовнішнього повітря.

(ii) Зменшення втрат тепла в розподільчій мережі через заміну  трубопроводів опалення на території проекту, всього 0.8 км  (у двотрубному вимірі).

(iii) Підвищення ефективності виробництва теплової енергії  через впровадження нових конденсаційних котлів та  теплового насосу для підготовки гарячої води влітку.


Результати та досягнення проекту

Проект в Житомирі демонструє найкращу практику технічного проектування, закупівель та реалізації для малих проектів, що надає цінний досвід та знання, необхідні для впровадження більших проектів спрямованих на модернізацію систем опалення Житомиру. Поєднання таких елементів, як впровадження системи керованої попитом, зменшення втрат теплової енергії та підвищення ефективності виробництва тепла, призведе до економії на рівні приблизно 40 % та підвищення якості надання послуг для 600 мешканців будинків та 80 дітей в дитячому садку. Проект є рентабельним також і для теплопостачального підприємства, з періодом окупності меншим за 6 років.
Деталі проекту
Загальні інвестиції:    565.000 євро
Період окупності:       5.6 років
Енергозбереження:   біля 40% або 1800 МВт-ч/рік
Скорочення викидів  CO2:   365 тон/рік
  

Вінниця

Демонстраційний проект у Вінниці був завершений навесні 2015 року. На території проекту розташовані одинадцять житлових будинків та лікарня.Vin DHpipelines newsdemo Теплом та гарячою водою територія забезпечувалася двома котельними. Концепція проекту полягала у наступному:
(i)Впровадження теплопостачання керованого попитом через встановлення індивідуальних теплових пунктів  з коригуванням постачання  тепла відповідно до температури зовнішнього повітря.
(ii)Зменшення втрат тепла в розподільчій мережі шляхом заміни трубопроводів, всього 1.5 км труб (у двотрубному вимірі).
(iii)Виведення з експлуатації  неефективної малої котельні, що стало можливим завдяки зменшенню споживання тепла.

Результати та досягнення проекту 
Вінницький проект демонструє чого можна досягти, зробивши повний аналіз системи теплопостачання та використовуючи найкращу практику технічного проектування і виконання робіт. Впровадження індивідуальних теплових пунктів разом із заміною тепломереж дозволило зменшити втрати тепла, що в свою чергу призвело до зменшення потреби у потужностях на підготовку тепла та гарячої води. В результаті стало можливим підключити все теплове навантаження до ефективної котельні, яка мала надлишкову потужність, а неефективну котельню вивести з експлуатації.  В цілому, очікується 30% економії енергії.  Окрім підвищення якості послуг для більш ніж 2100 мешканців, проект є рентабельним та вигідним для теплопостачального підприємства, з періодом окупності близько 5 років. Використання сучасних принципів проектування та практики впровадження було суттєвим для результатів проекту, а також кинуло виклик існуючим нормам, практиці та образу мислення.  

Деталі проекту
Загальні інвестиції: 680 000 євро
Період окупності:  5 років
Енергозбереження: біля 30% або 4000 МВт-ч/рік
Скорочення викидів  CO2:  800 тон/рік

Івано-Франківськ

 Демонстраційний проект в Івано-Франківську був завершений у 2016 році. Проект охопив наступні заходи:

  1. Кращий мікроклімат у лікарні завдяки новому ІТПВиведення з експлуатації одної котельні та підключення її споживачів до іншої котельні.
  2. Впровадження системи керованої попитом завдяки встановленню індивідуальних теплових пунктів (ІТП) з регулюванням температури теплоносія відповідно до температури зовнішнього повітря у 38 будинках на опалювальній території.
  3. Встановлення мережевих насосів з частотним регулюванням.
  4. Перехід від чотирьох-трубної до двотрубної системи із значним зменшенням втрат тепла.
  5. Впровадження системи SCADA для реєстрації та збирання експлуатаційних даних та інформації про споживання в кожному ІТП.
Успішне проведення закупівель, набагато дешевше ніж наявний бюджет, дозволило розширити проект та закупити додаткові 21ІТП, які були встановлені у будинках іншого мікрорайону. Це  доповнить заплановану модернізацію території, яка проводитиметься за кошти ЄБРР.

Результати та досягнення проекту
Проект в Івано-Франківську демонструє найкращу практику технічного проектування, проведення закупівель та виконання робіт у малому масштабі. Завдяки встановленню ІТП у всіх будинках мікрорайону  система опалення була перетворена на систему повністю керовану попитом і рівень надання послуг значно підвищився.  Оновлена система дозволяє контролювати постачання тепла споживачам, що веде до кращого мікроклімату у приміщеннях, вищої якості послуг з гарячого водопостачання круглий рік та більшого ступеню задоволення споживачів.
Після завершення проекту фінансованого ЄБРР нова система SCADA дозволить об’єднати експлуатацію двох котелень у одній системі, що матиме значний демонстраційний ефект в рамках програми DemoUkrainaDH.
В результаті зменшення втрат тепла та підвищення ефективності виробництва, економія газу становитиме близько 30%, а економія електроенергії 50%. Проект також рентабельний для підприємства, очікуваний період окупності три з половиною роки.

Деталі проекту
Загальні інвестиції:            832 000 євро
Період окупності:               3.4 роки
Економія газу:                     30% або 7,000 МВт-год/рік
Економія електроенергії:  50 % або 220 МВт-год/рік
Скорочення викидів CO2: 1,423 тон/рік

Ваше Ім`я:

Пароль: